11. Aspat Uluslararası Açık Hava Resim ve Taş Heykel Sempozyumu

24 AĞUSTOS - 15 EYLÜL 2013

2013-11-22

Resim ve heykel Sempozyumlarının ilk örneği olan ve her yıl büyük bir ilgi ile izlenen AspatArt Resim Ve Heykel Sempozyumu, Bodrum’da bir Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Müzesi yaratmaya devam ediyor.

AspatArt Resim ve Heykel Sempozyumu 11. Yılında halka açık heykel ve resim atölyeleri çalışmalarına 26 Ağustos 2013 tarihinde başlamış bulunmaktadır. 
11 yıldır kararlı olarak sürdürülen resim ve heykel çalışmaları sonucunda AspatArt Heykel Parkı ve Sanat Merkezi, 66 Uluslararası Heykel Sanatçısı tarafından yapılan 66 heykel ve 66 ressamın yaptığı 140 resimle Bodrum Aspat Koyunda sanatseverlerle buluşuyor...

11 yıl kutlamaları kapsamında 26 Ağustos -15 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Heykel ve Resim Atölyeleri, yeni sanat eserlerinin yaratılması çalışmalarına ve 11 yıl boyunca yapılmış olan heykellerin tanıtımına, Bodrum’lular, Bodrum severler ve yolu Bodrum’dan geçen herkesi davet ediyor. 
Aspat Uluslararası Resim ve Heykel Sempozyumu 11. Yıl etkinliklerine ulaşmanın gururunu, 11 yıldır bu etkinlik çevresinde bir araya gelen ressamlar, heykeltıraşlar, yazarlar ve bu etkinlilere tanık olan Bodrum’lular ve Bodrum tutkunlarıyla birlikte paylaşmaktan onur duyuyor.

11 yıl içinde bir Açık Hava Heykel Parkının oluşumunu gerçekleştiren Heykel Sempozyumu ve AspatArt Çağdaş Sanat Müzesinin koleksiyonunu gerçekleştiren AspatArt Sanat etkinlikleri, Bodrum, Aspat’a Sanat Merkezi kimliğini kazandırmış bulunmaktadır.